Gå direkt till innehåll

Ämnen: Livsstil, mode, fritid

  • En härdad mobilkamrat i vått och torrt

    Samsung breddar nu sin produktportfölj med ännu en mobil för personer med aktiv livsstil. Med skydd för vatten och damm och ett hölje av uretan, samma material som används i skateboardhjul, är B2700 den ultimata mobilen när du klättar, seglar, vandrar eller campar. Eller har ett jobb som kräver en extra tålig mobil.

  • GIORGIO ARMANI OCH SAMSUNGS NYA MOBIL LYSER UPP NATTLIVET

    Milano den 22 september 2008. Giorgio Armani, ledande inom mode och livsstil, och Samsung, ledande tillverkare av mobiltelefoner, lanserar nu ännu en mobil tillsammans, Emporio Armani Samsung-mobilen NIGHT EFFECT. Världspremiär med början i Italien och Norden.

  • Innovativ 8-megapixels multimediamobil

    Samsung breddar nu sin poduktportfölj med den ultimata underhållningsmobilen Samsung Innov8. Med 8-megapixelkamera, mobilt bredband, kristallklar 2,8 tums skärm och en lång rad multimediamöjligheter ges nu de mest kräsna användarna en helt ny upplevelse.

  • Samsung debuterar med mobilen Omnia som ger allt

    Samsung offentliggör i dag Samsung Omnia i900, en mobil baserad på en generös pekskärm med tydliga ikoner fullmatad med multimedia- och handdatoregenskaper med högsta fart på det mobila bredbandet för att möta den mest kräsnes behov. Samsung Omnia i900 är baserad på Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional.